Olej z orzechów makadamia jest jednym z naturalnych produktów, które posiada szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry i włosów. Choć same orzechy wykorzystywane są w przemyśle spożywczym i stanowią jedną z najbardziej luksusowych przekąsek na całym świecie, kosmetyczne właściwości oleju z tłoczonych orzechów makadamia pokochały kobiety na całym świecie.
Olej makadamia – naturalna moc witamin
Olej z orzechów makadamia to prawdziwa skarbnica witamin. Zawiera bardzo dużą ilość witamin A i E – tych, które w dużym stopniu odpowiadają za stan skóry, włosów i paznokci. Witamina A pobudza wzrost nowych komórek naskórka, przez co często nazywana jest witaminą młodości – wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, doskonale regeneruje i wspomaga proces odbudowy. Witamina E walczy z wolnymi rodnikami oraz wpływa na syntezę kolagenu. Dodatkowo w oleju z orzechów makadamia znajdziemy nasycone kwasy tłuszczowe, które są wyjątkowo ważne w procesie nawilżania, odżywiania i zmiękczania skóry.
Olejek makadamia do twarzy
Olejek z orzechów makadamia wykorzystywany jest w produkcji kremów do twarzy, jednak największe efekty uzyskamy poprzez stosowanie naturalnego olejku bez dodatkowych substancji konserwujących, barwiących i zapachowych. Olejek wpływa pozytywnie nie tylko na efekty starzenia się skóry, ale również na sam koloryt: polecany jest osobom, które borykają się z przebarwieniami skórnymi. Jeśli chodzi o olej makadamia efekty możemy zauważyć już po pierwszej aplikacji na skórę: staje się ona wyjątkowo miękka i nawilżona. Poleca się stosowanie olejku na noc po dokładnym oczyszczeniu skóry, co pozwala na lepsze wchłanianie się substancji odżywczych. Dodatkowo olejek można stosować pod makijaż, co polecane jest szczególnie osobom o wyjątkowo suchej i wrażliwej cerze.
Olejek makadamia – zastosowanie na włosy
Olejek makadamia możemy zastosować również w pielęgnacji włosów. Aplikowany może być na same końcówki, przez co zmniejszymy ich podatność na rozdwojenia. Nałożenie odrobiny olejku na całą długość włosów zapobiegnie puszeniu, wygładzi i nabłyszczy nasze włosy. Olejek makadamia stosować można także do olejowania na mokro. Większą ilość olejku rozcieramy w dłoniach, a następnie delikatnie wcieramy w całą długość mokrych włosów. Olejek należy trzymać minimum trzydzieści minut, następnie dokładnie umyć włosy naturalnym, delikatnym szamponem. Ten sposób zbawiennie wpływa na włosy suche, zniszczone, z tendencją do rozdwajania się, a dodatkowo aplikacja olejku bezpośrednio na skórę głowy nawilża ją oraz zapobiega nadmiernej utracie włosów.
Olejek makadamia a skóra ciała
Olejek z orzechów makadamia to także rewelacyjny produkt, który pomaga w walce z cellulitem. Zbawienny wpływ kwasów tłuszczowych możemy zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania – skóra staje się miękka, bardziej jędrna i odżywiona. Poza wspomnianymi już wcześniej właściwościami nawilżającymi, olejek makadamia posiada również zastosowanie w walce z rozstępami i bliznami: napinając skórę sprawia, że wszelkie niedoskonałości stają się mniej widoczne, a sama skóra bardziej elastyczna.
Olejek makadamia czy arganowy?
Zarówno olejek makadamia, jak i olejek arganowy, to uniwersalne produkty kosmetyczne, które mogą być wykorzystywane w pielęgnacji całego ciała. Choć do niedawna olejek arganowy był zdecydowanie bardziej popularny, dziś znajdziemy wiele kosmetyków z wykorzystaniem ich obu. Największą różnicę między olejkami możemy odczuć w trakcie pielęgnacji włosów: olejek arganowy jest nieco tłustszy, przez co często unikają go osoby ze skłonnością do nadprodukcji sebum. Najlepsze efekty uzyskamy jednak stosując oba olejki naprzemiennie, przez co zwiększymy ilość witamin, kwasów i minerałów, jakie będą przyswajanie przez naszą skórę.
Olejek makadamia to z pewnością jeden z tych produktów, które pokocha niemal każda kobieta. Jego szerokie zastosowanie i stosunkowo atrakcyjna cena sprawiają, że może być wykorzystywany na co dzień. Aby jak najbardziej zwiększyć efekty stosowania różnych olejków powinniśmy wybierać produkty o naturalnym składzie, bez dodatkowych, chemicznych substancji, które w trakcie długotrwałego stosowania mogą przynosić więcej negatywnych skutków niż korzyści.
Foto: https://www.pexels.com/photo/nut-protein-macadamia-nuts-33344/