Na stan naszej skóry wpływa nie tylko to, co jemy i jakie stosujemy kosmetyki, ale również to w jak śpimy. Liczy się nie tylko temperatura i stan powietrza w sypialni, ale również godzina, o której się kładziemy, a nawet rodzaj poduszki, na której układamy głowę.
Przygotuj sypialnię.
Każdej nocy nasz skóra się regeneruje. Zapewnijmy jej jak najlepsze warunki, aby procesy odnowy w głębszych warstwach skóry, mogły zachodzić bez zakłóceń. Pierwszą rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę jest odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza w sypialni. Pokój, w którym śpimy musi być przede wszystkim dobrze przewietrzony, a temperatura w nim panująca nie powinna przekraczać 20 stopni. Spanie w zbyt nagrzanym pomieszczeniu niekorzystnie wpływa na regenerację naskórka, wzmaga pocenie i rozregulowuje pracę gruczołów łojowych. Niezwykle istotna jest także wilgotność powietrza. Zwróć na ten aspekt szczególną uwagę w zimie, kiedy grzejniki mocno wysuszają powietrza w pomieszczeniach. Warto zawiesić na kaloryferach specjalne ceramiczne nawilżacze powietrza wypełnione wodą lub kupić nowoczesny elektroniczny nawilżacz lub wielofunkcyjne urządzenie, które jednocześnie oczyszcza i nawilża powietrze.
Kup specjalną poduszkę.
To, na jakiej poduszce śpisz ma niebagatelne znaczenie dla stanu Twojej skóry. Zrezygnuj z dużych wysoko położonych poduszek, ponieważ sprzyjają one powstawaniu takich defektów jak tak zwany drugi podbródek czy głębokie zmarszczki na szyi. Najkorzystniejsze dla zdrowia i urody jest spanie na płaskiej i stosunkowo niewielkiej poduszce profilowanej. Ma ona anatomiczny kształt i zapewnia odpowiednie podparcie dla szyjnego odcinka kręgosłupa, co zapobiega opadaniu brody ku klatce piersiowej. Istotne jest też to, z jakiego materiału uszyta jest powłoka na pościel i poduszkę. Wybieraj gładkie naturalne materiały takie jak bawełna lub len. Niekorzystne są materiały fakturowane jak na przykład bardzo często używana kora, ponieważ sprzyjają powstawaniu nieestetycznych zagnieceń na skórze.
Kładź się wcześnie spać.
Zgodnie z naturalnym zegarem biologicznym powinniśmy kłaść się spać przed godziną 22. Dzięki temu skóra ma w nocy wystarczająco dużo czasu na regenerację. Już około godziny 20 wieczorem rozpoczyna się naturalny cykl odnowy skóry- właśnie wtedy warto ją dokładnie oczyścić i nałożyć nawilżające i odżywcze preparaty. O tej porze odniesiemy największe korzyści z ich zastosowania. Około północy następuje kulminacyjny moment w procesie odnowy skóry, jakim jej oczyszczanie z toksyn. Z kolei pomiędzy godziną 2 a 3, kiedy następuje naturalne podniesienie temperatury ciała, rozpoczyna się proces intensywnej odnowy włókien kolagenowych. Pamiętaj, że zarwaną noc zawsze widać na twarzy.
Aby cera wyglądała o poranku świeżo i pięknie, musi być również dobrze nawilżona. Same kremy nawilżające zdecydowanie nie wystarczą. Najważniejsze jest regularne nawilżanie skóry od środka, więc pamiętaj o codziennym wypijaniu 1, 5 litra wody mineralnej. Dobrym pomysłem jest także postawienie szklanki z wodą na nocnym stoliku, abyś mogła się napić rano lub jeśli przebudzisz się w nocy.
Procesy odnowy w skórze będą przebiegały sprawniej także wtedy, jeśli codziennie wieczorem wykonasz delikatny drenaż limfatyczny skóry twarzy. Taki krótki masaż najlepiej wykonać od razu po nałożeniu nawilżającego kremu na noc lub odżywczego olejku.
Zadbaj o to, by Twoja skóra mogła odpowiednio wypocząć, a odwdzięczy Ci się zdrowiem i pięknym promiennym wyglądem.
Foto: https://www.pexels.com/photo/adult-attractive-beautiful-beauty-371109/